Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, jeśli nie umiem czerpać radości z życia?

Witam.nie umiem czerpac radości z zycia.mialam chłopaka który nadużywal alkohol.znikal na kilka dni.zaszlam w ciążę.bylam źle traktowana psychicznie słaba płakałam kołyszac się w kacie. Urodziłam i odeszlam od niego.jestem teraz z dobrym chłopakiem ale nie potrafię się cieszyc.boje sie sama nie wiem czego.Gdy ur dziecko nie mogłam wychodzić x domu bez syna przez 3 lata.czulam się w klatce.Teraz czasem wyjdę sama ale cisgke się martwię czymś. Nie mam na nic ochoty.Wstaje rano bo musze.co zrobić ?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Palenie papierosów w ciąży jedną z przyczyn ADHD

Witam Panią,
Trudność lub utrata zdolności do przeżywania radości czy przyjemności to anhedonia. Pisze też Pani o lęku i braku energii. Są to objawy, które sygnalizują, że może Pani potrzebować specjalistycznej pomocy. Ponieważ ten stan trwa już dość długo i znacznie wpływa na jakość Pani życia – utrudnia codzienne funkcjonowanie – warto możliwie szybko wybrać się na konsultacje do psychoterapeuty i lekarza psychiatry. Ważne jest ustalenie jakie są przyczyny Pani problemów i podjęcie stosownych działań. Takie osobiste wizyty mogą przynieść najlepsze rezultaty – otrzyma Pani wsparcie i stosowną pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

0

Zachęcam do skorzystania z fachowej pomocy, gdyż stan w którym się Pani znajduje trwa od dłuższego czasu i znacznie obniża jakość życia. Lekarz psychiatra lub psychoterapeuta pomogą Pani w znalezieniu przyczyn takiego stanu. Odpowiednie wsparcie podczas indywidualnych spotkań, może przynieść szybką poprawę Pani samopoczucia.
Pozdrawiam

0

Dzień dobry!

To ważne, że zaniepokoiła się Pani swoim stanem, chce Pani poprawić swój nastrój, poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami z przeszłości i znów cieszyć się życiem. To cenna umiejętność zadbania o siebie i poproszenia o wsparcie.
Proszę osobiście zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej itp. w swojej okolicy i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy