Witam serdecznie,
Opisuje Pan negatywny obraz siebie oraz sytuacji, które Pana otaczają - odczuwana w związku z tym pustka i bezsens związane są z brakiem akceptacji siebie, a co za tym idzie brakiem "pomysłu na siebie". Używając tego stwierdzenia nie mam na myśli sztucznego wizerunku, lecz umiejętne rozpoznawanie swoich potrzeb emocjonalnych. Kiedy wiemy i potrafimy nazwać w życiu to co byśmy chcieli dla siebie, kiedy mamy wiarę w to, że możemy to osiągnąć, dajemy sobie szansę i potrafimy cieszyć się tym do czego dążymy. Często jednak, kiedy na przykład w domu nie było przestrzeni do zrozumienia i nazywania naszych emocji czy potrzeb emocjonalnych sami w życiu dorosłym nie potrafimy sobie tego doświadczyć. Proponowałabym Panu przeczytanie na moim blogu pierwszego wpisu na temat schematów. Schematy wpływają na nasze myślenie i emocje; tworzą się w oparciu o wczesne doświadczenia i często zostają z nami na całe życie utrudniając nam czerpanie z niego radości (www.anna-mochnaczewska.bloog.pl). Sugerowałabym również udać się do psychoterapeuty, po to aby wspólnie najpierw zrozumieć co się z Panem dzieje, a potem nauczyć się inaczej patrzeć na świat i przede wszystkim samego siebie - po to aby znowu czerpać radość.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska
Dzień dobry,
skoro pana problem trwa to od kilku lat to może warto zwrócić się po pomoc do specjalisty? Polecam skorzystanie z konsultacji z psychoterapeutą - prywatnie czy na NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Dla pewności warto byłoby też udać się do lekarza rodzinnego żeby sprawdzić czy nie ma tutaj jakiegoś podłoża somatycznego np. hormonalnego.
Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl
Brak samoakceptacji, brak satysfakcji z życia, apatia to stany, które prowadzą do coraz gorszego stanu emocjonalnego oraz nierzadko różnego rodzaju chorób. Polecam zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty, z którym omówi Pan swoje doświadczenia, swój obecny stan i podejmie kroki ku zmianie. Niestety porada online niewiele wniesie do poprawy Pana sytuacji, tu potrzebna jest konkretna praca terapeutyczna. Powodzenia!
Dzień dobry. Pana objawy wskazuja na jakąs formę zaburzeń nastroju, nie da sie jednak tego jednoznacznie stwierdzic na podstawie tego krótkiego opisu. Zachęcam do udania sie w pierwszej kolejności na wizytę do psychologa - który postawi wstępną diagnozę, skieruje byc może do innego lekarza i zaproponuje leczenie. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak wyleczyć się z uzależnienia od seksu? – odpowiada Mgr Anna Mochnaczewska
- Co zrobić, jeśli nie umiem czerpać radości z życia? – odpowiada Mgr Małgorzata Bukowska
- Jak nauczyć się czerpania radości z sukcesów? – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Co zrobić, by czerpać radość z życia? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Drżenie rąk podczas jedzenia i drżenie całego ciała – odpowiada Mgr Anna Mochnaczewska
- Brak energii i radości z życia – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak nabrać większego dystansu do przeszłości i przestać się zamartwiać? – odpowiada Mgr Anna Mochnaczewska
- Rozstanie i kontakty z byłym chłopakiem – odpowiada Mgr Anna Mochnaczewska
- Jak radzić sobie z brakiem zapału do życia? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Problemy z panowaniem nad swoim życiem – odpowiada Mgr Anna Ingarden
artykuły
Na czym polega terapia śmiechem? (WIDEO)
-Witam ponownie, dzień dobry lato WP, teraz por
Socjopata przy wigilijnym stole. Łatwo go rozpoznać, gdy pamiętasz o jednym
Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas ra
"Słaby był, to się powiesił". To największy mit o męskiej depresji. Jest ich więcej
Mariusz wsiadł na rower i pojechał na przejażdżkę.