Jak wyleczyć się z uzależnienia od seksu?

Żyję od orgazmu do orgazmu i to tak już przez wiele lat, czuję się pusty i wycieńczony, ale mam w sobie silną motywację żeby z tym skończyć i zacząć żyć jak normalny człowiek. Jakie są naturalne środki pomocnicze przy odstawianiu???

Witam serdecznie,
W takiej sytuacji powinien Pan skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Uzależnienie od seksu może być wynikiem próby w nie pomocny nam sposób realizacji naszych emocjonalnych potrzeb. Ponieważ te potrzeby i tak nie zostają spełnione, a sama przyjemność fizyczna z orgazmów już nie wystarcza powoduje to poczucie pustki i braku sensu w życiu.
Polecam przeczytanie tekstów na moim blogu: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl. Opisuję tam między innymi jakie mamy potrzeby emocjonalne oraz jak nie zaspokojone w dzieciństwie odbijają się na naszym życiu dorosłym.
Polecam Panu udanie się do psychoterapeuty tak aby przy pomocy wsparcia i odpowiedniego pokierowania nauczyć się odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Witam, nie wiem co Pan rozumie pod pojęciem "naturalnych środków". Na pewno pomocne mogą być terapia indywidualna i/lub terapia grupowa pomagające w rozumieniu i wyrażaniu własnych emocji w sposób inny niż poprzez fantazje/aktywność seksualną. Pomocna jest też farmakoterapia - leczenie za pomocą leków z grupy SSRI