Jak wyleczyć się z odrzuconej miłości?

Jak wyleczyć się z odrzuconej miłości, gdy pracuję w jednej firmie z byłym kochankiem??? Nie daję już rady, jestem o niego zazdrosna - choć przecież nie powinnam. Nie mam prawa. Nie mogę się skupić na pracy, gdy zobaczę lub usłyszę, jak rozmawia koleżankami, wówczas wpadam w rozpacz, płaczę po kryjomu, denerwuję się. Chcę normalnie żyć, wiem, że go nie zdobędę, ale nie mam już siły. Totalna depresja... Alkohol...Co robić? Pomocy! Majka

Witam serdecznie,
Z tego co Pani opisuje wynikałoby, że czuje się głęboko zraniona i porzucona. Potęguje to jeszcze kontakt z byłbym kochankiem w pracy. To wszystko może bardzo mocno wpływać u Pani na poczucie własnej wartości. Często w takich stanach zaczynamy porównywać się z innymi, obwiniać za rozpad relacji, czuć się gorsze i mniej wartościowe. Polecam Pani tekst na moim blogu o tym jak przeŻYĆ po rozstaniu oraz inne teksty o schematach - być może pomogą Pani zrozumieć skąd biorą się w nas tak silne emocje, z którymi potem trudno sobie dać radę (www.anna-mochnaczewska.bloog.pl). Sugerowałabym udać się do psychoterapeuty, który pomoże Pani przeżyć żałobę po tej relacji, odnaleźć siłę i miłość do siebie, oraz nauczyć się wchodzić w relacje partnerskie, które będą zaspakajać potrzeby emocjonalne i dawać bezpieczeństwo.

Pozdrawiam serdecznie i trzyma kciuki,
Anna Mochnaczewska
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Poczucie straty potęguje negatywny nastrój, z ktorym niejednokrotnie trudno jest sobie poradzić. Strata - czy rzeczywista czy symboliczna- wymaga od nas przejścia przez proces żałoby (kazda utrata waznej osoby, rzeczy, prestizu, bezpieczeństwa itp. rozpoczyna emocjonalny proces żałoby, nie tylko śmierć). Stąd pani obecny stan. Z czasem będzie pani przechodzić do kolejnych faz procesu, e których nastąpi uspokojenie, pogodzenie się z sytuacją. Jeżeli jednak obecny dyskomfort jest zbyt duży, aby sobie z nim poradzić i nie chce pani czekać aż stan się z czasem ustabilizuje - proponuję udać się na spotkanie z psychologiem. Pomoże to pani przepracować obecną sytuację, zamknąć związek w który nadal jest pani emocjonalnie uwiklana i zbudować plan przyszłości. Pozdrawiam