Zawroty głowy, problemy z koncentracją i kłucie pod żebrami

Co drugi dzień mam zawroty głowy,problemy z koncentracją,czuję się odizolowany,nie rozumiem co się do mnie mówi,mam ściśnięte żebra i kłuje mnie w żebrach i pod żebrami.Czuję się jakbym odpływał,znikał,wszystko jest nierealne,czasem robi mi się słabo.Wieczór przedtem czuję,że cały trzęsę się w środku,męczę się śpiąc i budzę się niewyspany.Badania kardiologów wykazują,że jestem zdrowy.Ciśnienie 117/77.Puls 88.W gorsze dni z byle powodu serce szybko zaczyna mi bić.Jak z tego wyjść?To derealizacja?

Witam serdecznie,

Wygląda na to, że są to objawy nerwicowe. Skupia się Pan na objawach fizycznych które potęgują odczuwany lęk. Myśli na ten temat budzą jeszcze więcej obaw i przez to objawy są jeszcze silniejsze. To wszystko budzi poczucie derealizacji i oderwania od rzeczywistości. Dobrze byłoby aby udał się Pan do psychoterapeuty, który pomoże Panu radzić sobie z emocjami i nauczy jak można kontrolować objawy. Polecam terapię poznawczo-behawioralną.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Www.anna-Mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl