Kłucie w klatce, drętwienie kończyn i ucisk w głowie a nerwica

Witam, byłam dziś u lekarza. Opisałam swoje objawy, które towarzyszą mi o 4 dni:kłucie w klatce, uczucie nacisku na klatkę, drętwienie rąk, nóg, poczucie, że zaraz upadnę, ucisk w głowie na czoło, nos, od wewnątrz.Lekarz nie zbadał nawet ciśnienia i stwierdził nerwicę oraz zalecił wizytę u psychiatry, Nie wiem czy ufać lekarzowi, czy wybrać się do innego? Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

W pierwszej kolejności, jeśli objawy będą się utrzymywać warto udać się ponownie do lekarza, aby jednak wykluczyć rożne przyczyny. Jeśli badania nic nie wykarzą a objawy nadal się utrzymują należy rozważyć nerwicę lękową. Można ją leczyć zarówno farmakologicznie jak i poprzez psychoterpię. Nie zawsze farmakologia jest potrzebna aby nauczyć się radzić sobie z fizycznymi objawami lękowymi. Zalecałabym tutaj terapię poznawczo - behawioralną. Często objawy lękowe wytwarzane są przez nasze myśli i stany emocjonalne. To wywołuję poczucie jeszcze silniejszego lęku i tym samym zwiększa jeszcze bardziej fizyczne dolegliwości. Terapia może pomóc w przerwaniu tego błędnego koła.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.integral.com.pl
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Witam,
Najpierw radziłabym wykluczyć podłoże somatyczne dolegliwości. Myślę, że warto udać się ponownie do lekarza, być może innego, który zbada Panią i ewentualnie zleci potrzebne badania.
Jeśli okaże się, że nie ma podstaw somatycznych dolegliwości warto skorzystać z pomocy psychiatry i psychoterapeuty.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka