Zespoły bólowe w ciele a stosowanie asparaginianu

witam piszę do was ponieważ od dłuższego czasu doskwierają mi bóle różnego pochodzenia tzn ból głowy rąk nóg rano budzę się przylewa mnie gorąco serce bije mi jak oszalałe ale to trwa tylko chwilę czasem jest mi nie dobrze wieczorem gdy kładę się spać to muszę zjeść aspargianin ponieważ jak nie zjem to wydaje mi się że coś mi się stanie w nocy nie pamiętam kiedy był dzień że czułam że nic mnie nie boli niedawno robiłam badania okresowe są idealne czy ja wpadłam w jakąś nerwicę?

Witam serdecznie,

Z Pani opisu wynika, że problemy z którymi Pani się zmaga jak najbardziej mogą mieć podłoże lękowe. Przy nerwicy głównie działa mechanizm koncentracji na objawach fizycznych które budzą w nas lęk. Ponieważ obawiamy się tych objawów często jeszcze bardziej koncentrujemy naszą uwagę na tym aby je wyłapywać (tzw. skanowanie ciała i analizowanie czy pojawiły się już, czy jeszcze nie). Taki mechanizm tym bardziej wzmaga w nas poczucie lęku i zagrożenia a tym samym wywołuje i intensyfikuje niepożądane, przykre objawy.

W takiej sytuacji sugerowałabym udać się do psychoterapeuty który pomoże Pani radzić sobie z tego typu problemami.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

www.integral.com.pl
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl