Przewlekły ból pleców a kolka nerkowa

Czy bol plecow moze byc mylony z kolka nerkowa? Stwierdzono u mnie piasek w nerkach a od kilku lat cierpie na przewlekly bol plecow wraz z dretwieniem palcow. Badania krwi, rentgen czy rezonans magnetyczny nic nie wykazaly. Cierpie na wile innych schorzen( bol piet, bol biodra, strzelanie w stawach i inne) lekarze nie znajduja konkretnych przyczyn. Do tego problemy urologiczne i laryngologiczne. Kiedys przeszedlem etap depresji. Czy moje problemy moga byc spowodowane nerwica albo depresja?

Witam serdecznie,

Na pewno w takiej sytuacji jest przeprowadzenie wnikliwej diagnozy lekarskiej aby wykluczyć przyczyny medyczne. Faktycznie może być tak, że Pana cierpienia również mają podłoże psychologiczne. Tego typu objawy mogą mieć naturę psychosomatyczną.
W związku z tym sugerowałabym Panu udać się do psychoterapeuty aby przyjrzeć się Pana dotychczasowym sposobom radzenia sobie z problemami i przeanalizować jaki one mogły mieć wpływ na natężenie problemów fizycznych.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

www.integral.com.pl
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Witam.Warto udać się na konsultację do psychoterapeuty który przez wnikliwą diagnozę oceni na ile te problemy mają podłoże psychogenne.Pozdrawiam