Uczucie ciepła w obrębie twarzy a nerwica

witam mam pytanie czy uczucie ciepla na twarzy drzenie nog i rak oraz szybkie bicie serca w spoczynku 100 na minute czy to moze byc nerwica i jak sobie z tym poradzic jak to wyleczyc mialam robione ekg i tam wszystko wyszlo wpozadku lekarz rodzinny zapisal mi lek propranolol wzf prosze o odpowiedz

Witam serdecznie,

Jak najbardziej stany które Pani opisała mogą być objawami nerwicowymi. Objawy te związane są z naszymi emocjami. Po krótce wyjaśnię - rożne sytuacje (zwłaszcza trudne) wywołują w nas emocje. Emocje powstają w oparciu o nasze bardzo szybkie interpretacje (myśli) które to często są nie do końca uświadomione i mają negatywną treść. Nasze myśli wpływają więc na to co poczujemy, i co za tym idzie jak zareaguje nasze ciało. To wszystko natomiast będzie wpływało na nasze zachowanie. Przykładowo: kiedy pomyslę sobie że znowu podczas spotkania będę się czerwienić (a wstydzę się tego), to zacznę odczuwać lęk i obawy, moje ciało wyprodukuje więcej adrenaliny co spowoduje że faktycznie się zaczerwienię. To wszystko natomiast spowoduje że na przykład tak bardzo się zestresuję że już nigdzie nie pójdę.
Sugerowałabym konsultacje z psychoterspetą. Po pierwsze aby potwierdzić czy jest to nerwica, a po drugie aby nauczyć się radzić sobie ze swoimi emocjami.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska
Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl