Jak poradzić sobie z tymi zaburzeniami nastroju?

Mam chwiejne nastroje. Gdy jestem w domu z moimi dziećmi jestem szczęśliwa. Gdy tylko muszę isć do pracy, dzwonią znajomi, moja rodzina mój nastrój zmienia się diametrialnie. Każde niepowodzenie biorę do siebie, szukam w sobie możliwie najgorszych cech, w moich oczach on rośnie niewyobrażalnie i mam wrażenie że są te problemy nie do przeskoczenia. W pracy bardziej wegetuje niż pracuje, gdy spotkam się ze znajomymi myśle czy dobrze powiedziałam, jakie mają o mnie zdanie...to mnie tak męczy
KOBIETA, 35 LAT 1 tygodni temu

Dzień dobry, zaburzenia nastroju mogą być trudne, żeby sobie z nimi poradzić, szczególnie gdy wpływają one na Pani codzienne funkcjonowanie. Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest Pani sama w swoich doświadczeniach i że istnieją sposoby radzenia sobie z zaburzeniami nastroju.

Możliwe, że pomocny byłby kontakt z profesjonalnym psychoterapeutą lub psychologiem, który mógłby Pani pomóc w zrozumieniu przyczyn chwiejnych nastrojów i w opracowaniu strategii radzenia sobie z nimi. Dodatkowo, warto zadbać o siebie i znaleźć czas na relaks i odpoczynek, co może pomóc w zrównoważeniu nastroju.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.