Jak radzić sobie z wahaniami nastroju, emocjami przed i w trakcie okresu?

Dzień dobry Pani,

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień - to ma kluczowe znaczenie.

W odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcałabym Panią do nabycia/praktykowania umiejętności relaksacyjnych/medytacyjnych/kontemplacyjnych, jogi, tai chi oraz umiarkowanej aktywności fizycznej

Z życzeniami udanych dni,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry, jeżeli wahania nastroju pojawiają się tylko w czasie przed okresem, w jego trakcie i po okresie, jest to naturalny stan, który można łagodzić dostępnymi w aptekach lekami/suplementami. Jeżeli jednak wahania nastroju i bardzo intensywne emocje pojawiają się Pani również w innych okresach miesiąca i chciałaby Pani się temu przyjrzeć czy zmienić to, warto udać się do psychoterapeuty, by na konsultacji zdiagnozował, z czego może to wynikać i zaproponował leczenie, które pomoże Pani w tej sytuacji. Na podstawie Pani wypowiedzi trudno coś więcej powiedzieć. Nie wiem nić o Pani sytuacji osobistej, rodzinnej czy zawodowej. Jak objawiają się te wahania nastroju w Pani życiu. Ale te wszystkie aspekty będzie można omówić na konsultacji u psychoterapeuty. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tel. 692 13 99 40, tkoscielny@interia.pl, http://subteno.warszawa.pl