Dlaczego odczuwam takie emocje wobec matki?

Dzień dobry, Od dłuższego czasu nurtuje mnie jedna sprawa. Odkąd sięgam pamięcią moja mama mnie obrzydzała, zarówno jej dotyk, jak i rzeczy z nią związane, np. do dzisiaj odrzuca mnie jej ulubione jedzenie. Zastanawiałem się czy psychoterapia lub spotkania z psychologiem mogłyby mi pomóc ustalić przyczynę tego zjawiska, ale nie wiem od czego zacząć. Wychowywałem się tylko z mamą, nigdy nie mieliśmy bardzo bliskiej więzi, ale też nie doświadczałem nigdy przemocy z jej strony, nie jest uzależniona, itp. Jednak odkąd pamiętam jej osoba kojarzy mi się tylko i wyłącznie z poczuciem wstrętu i obrzydzenia. Nasze relacje nie są zbyt dobre, jednak to niejako konsekwencja tego, że nie chciałem bliższego kontaktu z nią przez te wszystkie lata dorastania. Jednak jako malutkie dziecko nie miałem jeszcze żadnych powodów, żeby czuć to co czułem. Czy często się tak zdarza? Skąd może brać się takie uczucie w dziecku w stronę matki? Pozdrawiam

Dzień dobry,

trudności w relacji z matką są do przepracowania na psychoterapii. Tam też znajdzie Pan odpowiedzi na swoje pytania.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.