Lęki i zaburzenia snu a zaburzenia psychiczne

Od tygodnia mam problemy ze snem, śpię po 2/3 godziny i jestem wyczerpana. Gdy tylko robi się ciemno czuję, że ktoś lub coś jest w moim pokoju i nie czuje się przez to bezpiecznie. Co to może być? Mam zaburzenia psychiczne? Proszę o pomoc

W przypadku zaburzeń lękowych najlepszym wyjściem jest podjęcie konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Wspólnie przyjrzycie się głębszym (emocjonalnym) przyczynom trudności, a także specjalista wesprze i zaproponuje sposoby poradzenia sobie z objawami i ich przyczynami. Warto działać!