Dlaczego myślimy o śmierci bliskich osób?

dlaczego czasem wyobrażamy sobie czyjąś śmierć(kogoś z rodziny)? Zastanawiamy się co zrobimy gdy ta osoba umrze?

Witam
Obecność w naszym życiu bliskich osób z rodziny daje nam poczucie bezpieczeństwa. Takie wyobrażenia o których Pani pisze - z jednej strony wynikają z lęku przed stratą kochanych osób i " świata", który stworzyły, a w którym mamy swoje miejsce; z drugiej strony pozwalają oswoić się ze śmiercią w ogóle, a z perspektywą śmierci bliskich osób w szczególności.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Dzień dobry. Każdy z nas myśli czasem o śmierci. Choć może to zabrzmieć dziwnie, śmierć jest naturalną częścią życia, jego ostatnim etapem. Obecnie mało się mówi o śmierci tak jakby była ona czymś złym i nienaturalnym - tymczasem tak jak wspomniałem wcześniej jest naturalną koleją rzeczy. Śmierć bliskiej osoby może w nas wzbudzać szczególny lęk ponieważ będzie się wiązać z poczuciem straty i procesem żałoby. Wyobrażenia śmierci bliskich mogą wynikać z chęci przygotowania się na taką ewentualność. Pozdrawiam.