Jak poradzić sobie z lękami domowymi po stracie bliskiej osoby

Szanowna Pani Psycholog jak uniknąć lęków domowych po stracie osoby nam najbliższej z naszej rodziny, jak należy do tego problemu podejść i kiedy te lęki nocno-domowe mogą ustąpić przy tego typu problemie. Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Witam,
Lęki są naturalne, gdy kogoś bliskiego tracimy. Ważne jest, żeby pani miała z kim porozmawiać o swoich emocjach z tym związanych.
Nie można zostać z problemem sam na sam.
Pozdrawiam

Lęk związany ze stratą może być czymś naturalnym w okresie żałoby. "Fizjologiczna" żałoba trwa około roku. Jeśli jednak objawy są uciążliwe, warto spotkać się z psychologiem. Przyjrzeć głębszym przyczynom trudności, przepracować uczucia i emocje związane ze strata, a także pracować nad radzeniem sobie i funkcjonowaniem w tej sytuacji. Dodatkowo psycholog udzieli wsparcia i informacji zwrotnych, które pomogą się Pani odnaleźć.