Dlaczego jestem tak nieśmiała i jak z tym walczyć?

Witam strasznie jest mi głupio że będę o tym pisząc ale jestem nieśmiała i wstydliwa próbuje unikać kontakt z ludźmi chciałam bym z tym robić ale nie mam siły bo ja coś robię to i tak nic mi nie wychodzi cały czas myślę o tym żeby że sobą skończyć

Jeśli myśli samobójcze są nasilone należy niezwłocznie zgłosić się także do lekarza psychiatry.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za wiadomość i za podzielenie się swoimi niepokojącymi Panią obawami.
Mam nadzieję, że podzielenie się, przyniosło Pani ulgę :)

Wyobrażam sobie, jakiej codziennej niepewności Pani doświadcza
i kiedy nie dzieli się ze Światem, tym co ma Pani wartościowego do zaoferowania...
A tak nie musi być!

Z Pani relacji domniemam, że źródłem opisanych przez Panią symptomów, jest zaniżone poczucie własnej wartości i bardzo pomocna byłaby psychoterapia.
Podstawowym zadaniem psychoterapii byłaby dla Pani pomoc w budowie wysokiej samooceny, poprzez pracę nad "przepracowaniem" wyzwań/trudności.
Jeśli trudności zostaną rozwiązane, pojawi się u Pani lepsze zdanie o samej sobie - w naturalny sposób.

Faktem jest, że z kolei podnoszenie poziomu samooceny obniża lęk.
Tak więc pracując i skupiając się na rozwiązywaniu wyzwań (wolę mówić wyzwania niż problemy) jako produkt uboczny poprawie ulega samoocena.

Praca nad podnoszeniem poczucia własnej wartości skupia się na zwiększaniu przekonania o własnych możliwościach, zachęca do zdobywania nowych umiejętności, do opanowania nowych strategii radzenia sobie z samą sobą i z Innymi...
A przede wszystkim uczy, w jaki sposób stawać "face to face" z rzeczywistością, w taki sposób by radzić sobie z nią, a nie wycofywać się, czy tez jej unikać...

Z mojej strony, chcę pani przekazać, że
poczucie lęku towarzyszy Człowiekowi, od kiedy pojawił się na Ziemi..., jest to jak najbardziej normalne i to znaczy, że po prostu ten Człowiek żyje...

Podsumowując, zachęcam Panią, by nie zostawać w tej sytuacji i z tą sytuacją samej, i do podjęcia psychoterapii, w czym Panią mocno wspieram.

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605