Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziecko z ADHD w szkole

ADHD to zespół nadpobudliwości ruchowej. Dotyka on najczęściej dzieci. Jak uczeń z ADHD może funkcjonować w szkole. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

To praca, która wymaga najpierw oceny i diagnozy psychoterapeutycznej - odpowiedzi na pytania skąd kłopot. Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie bez poznania osoby. Prawdopodobnie ma Pan/Pani taką cześć w sobie, która jest krytyczna, surowa i ona dominuje. A jest też druga strona, prawda? Potrzeba wypracować w psychoterapii odpowiednią "równowagę" osobowości. Pozdrawiam.

0

Witam,
poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wile czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie, spostrzeganie siebie tak, jakby w "krzywym zwierciadle". Przydałaby się pomoc psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy