Jak przestać sobie wmawiać, że ktoś o mnie coś mówił?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, jak przestać sobie wmawiać ze ktoś o mnie coś mówił, śmiał się ze mnie itd. Np dzisiaj byłam ze znajomymi, rozmawiałam z jedna osoba, druga się nagle zaczęła śmiać, a jej przyjaciółka się spytała co się stało, ta wyciągnęła telefon i jej napisała żeby nikt nie słyszał, nagle obie zaczęły się śmiać, te dwie osoby robią to często i do wszystkich. Dzięki temu, stałam się przewrażliwiona na ten temat, jak się zaśmieja, to mam wrażenie ze chodzi o mnie.

Witam,

poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Przydałaby się pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi Pani zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu zauważam u Pani nieadekwatność obrazu siebie i samooceny.

Samej Pani będzie dość trudno przestać sobie wmawiać, że ktoś o Pani coś mówił, czy śmiał się.
Dlatego zachęcałabym Panią do uczestnictwa w treningach rozwojowych z poczucia własnej wartości, asertywności.
Alternatywnie praca rozwojowa z psychologiem, do czego Panią serdecznie zachęcam.
Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani dotarcia do własnych zasobów,
irena.mielnik.madej@gmail.com