Co może znaczyć odczuwanie ciągłego stresu?

Witam mam problem odczuwam nagły stres jestem w napięciu A jak coś się wydarzy wzdryguje się że strachu A potem skupiam się żeby kolejny raz tego nie zrobić I fakt że może zdążyć się to kolejny raz jest dla mnie stresujące co to może być?

Dzień dobry,
Pana opis jest niestety zbyt ogólny abym mogła szerzej wypowiedzieć się na ten temat. Ciekawi mnie to, czy tak było zawsze i czy ostatnio działo się coś niepokojącego w Pana życiu lub czy nastąpiła w nim zmiana. Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocna być może okazałaby się psychoterapia. Podejrzewam, że albo ma Pan niską odporność na stres albo źródło ciągłego napięcia ma charakter nieświadomy i można by próbować do niego dotrzeć w procesie terapeutycznym. Stres nawet przewlekły może być naturalną odpowiedzią na bodźce stresogenne w otoczeniu, ale może też stanowić reakcję odbiegającą od normy i nieadekwatną do siły oddziałujących stresorów lub o niewiadomym źródle pochodzenia. Zdarza się często tak, że odczuwamy wewnętrzny niepokój, gdyż przeżywamy coś negatywnego w nieświadomej warstwie psychiki i wówczas na poziomie świadomym nie rozumiemy, co z nami się dzieje. Sądzę, że tu przydałby się obszerniejszy wywiad by móc coś Panu doradzić. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pan do specjalisty i wszystko się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/