Jak leczyć napięciowe bóle głowy u 30-latki?

mam 29lat ... Ostatnio mam stresujacy etap w swoim życiu ..od ok miesiąca mam bóle głowy napięciowe.. I w nocy bol tez mnie budzi... Jestem bardzo nerwowa... Podobno na takie bóle pomagają leki na depresje..mam lek Nexpram.. Czy ten lek by mi pomógł zwalczyć ten bol glowy..? Zwykle leki przeciw bólowe pomagają tylko na 2 godziny.. Jestem juz tym zmęczona.. I chce mi się czesto płakać...

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
w przypadku bólów głowy zachęcam do udania się do neurologa, który od strony somatycznej będzie mógł przeprowadzić diagnozę. Natomiast w wielu przypadkach bóle głowy mają podłoże psychiczne. Wspomniała Pani, że w ostatnim czasie ma Pani stresujący okres w życiu. Napięciowe bóle głowy mogą być z tym związane, bo jest to fizjologiczny objaw nadmiernie przeżywanego przez organizm stresu. W takich przypadkach leki przeciwbólowe łagodzą odczuwany ból, ale jedynie chwilowo. Ważne jest zwłaszcza zadbanie o higienę życia psychicznego tj. wypoczynek, odpowiednie nawodnienie organizmu, sen, ale również wszystkie formy relaksu np. uprawiania sportów, czy releksacja. Wspomniała Pani również, że jest Pani nerwowa oraz chce się Pani płakać. Być może ta sytuacja stresowa jest na tyle trudna, że będzie ciężko poradzić sobie Pani z nią samej. Może warto porozmawiać ze specjalistą - psychologiem, który będzie mógł wesprzeć Panią i dotrzeć do źródła stresu oraz pomoże w rozwiązaniu trudności. Czasem rozmowa i wysłuchanie dają duże poczucie zrozumienie i ulgi.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com