Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam, efektywnym leczeniem napięciowych bóli głowy jest psychoterapia, gdzie poprzez przepracowanie Pana problemów, oraz uświadomienie sobie ich przyczyn może Pan skutecznie pozbyć się bólu, który ma podłoże psychosomatyczne. Zalecam wizytę u psychoterapeuty.

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Napięciowe bóle głowy nalezą do pierwotnych bólów głowy i wbrew nazwie ich przyczyną nie jest stres. Stres może jedynie nasilać lub być czynnikiem prowokującym.
W przypadku bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Podstawą skutecznego leczenia jest prawidłowo postawione rozpoznanie dotyczące rodzaju bólu głowy. Nie w każdym przypadku bólu głowy skuteczne są leki przeciwbólowe. W niektórych bólach głowy stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe. Czasem niezbędne jest leczenie profilaktyczne, które ma zapobiegać atakom bólu głowy.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy