Częste bóle głowy od ok. 5 lat

Witam, od około 5 lat mam częste bóle głowy, minimum 3 razy w tygodniu, bywa że boli mnie codziennie już od samego rana budzę się z bólem głowy, miałam tomografię, badanie dna oka, prześwietlenie kręgów szyjnych i wszystko w porządku, odżywiam się w miarę zdrową, uprawiam trochę sportu, co robić, gdzie jeszcze szukać pomocy?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Mgr Anna Bernatowska
Mgr Anna Bernatowska Psycholog, Warszawa
52 poziom zaufania

Jeśli badania lekarskie są w normie, Męczące Panią objawy mogą świadczyć o dużym napięciu jakie Pani przeżywa, mogą być oznaką nerwicy. Aby to sprawdzić polecam wizytę u psychologa, lub psychoterapeuty.

Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk Okulista, Szczecin
85 poziom zaufania

Witam.
Proponuję zgłosić się na wizytę do lekarza okulisty.
Pozdrawiam

Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka Neurolog, Warszawa
100 poziom zaufania

W przypadku bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Bóle głowy diagnozuje się na podstawie dokładnie zebranego wywiadu dotyczącego charakterystyki bólu, czasu trwania, objawów towarzyszących, czynników prowokujących itd... W przypadku pierwotnych bólów głowy badania dodatkowe są prawidłowe.
Podstawą skutecznego leczenia jest prawidłowo postawione rozpoznanie dotyczące rodzaju bólu głowy. Nie w każdym przypadku bólu głowy skuteczne są leki przeciwbólowe.
W niektórych bólach głowy stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe.
Czasem niezbędne jest leczenie profilaktyczne, które ma zapobiegać atakom bólu głowy.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty