Uporczywe bóle głowy u 21-letniej osoby

Witam, od ponad półtora roku nie mogę uporać się z bólem głowy.. neurolog zalecił zrobienie rezonansu magnetycznego kręgów szyjnych..opis wygląda następująco: zniesiona lordoza szyjna z możliwością przeprostu i niewielkim zwężeniem przedniej rezerwy płynowej na poziomie C3-C5. Poza tym obraz Mr kęgosłupa C wgranicach normy. Neurolog przepisał tabletki na te bóle i zalecił spać na poduszce ortopedycznej..bóle dalej są..co robić dalej? jakaś specjalna rehabilitacja? proszę o poradę!

Przyczyn bólów głowy jest wiele. Okołom90% to tzw pierwotne bóle głowy czyli taki, których przyczyny nie znamy.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Zmiany w obrębie kręgosłupa szyjnego wymagają rehabilitacji, by zapobiegać ich pogłębianiu się. Podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia.