Napadowe zawroty głowy oraz ból i sztywność karku

Witam! Od ok. miesiąca cierpię na napadowe zawroty głowy( wrażenie chwiania na boki). Objawy wystąpiły nagle: ból i sztywność karku oraz uporczywe wymioty. Neurochirurg zalecił leki przeciwbólowe, kołnierz ortopedyczny i rehabilitację. W MR bez kontrastu: c4-c5, c5-c6, c6-c7 centralne wypukliny kr m/k zmniejszające rezerwy płynowe. Wobrębie trzonu C3 najprawdopodobniej naczyniak o wymiarach 10x9x8mm. Moje pytanie dotyczy w/w objawów, które występują bez wyraźnej przyczyny co kilka dni.

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem. W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka; charakter (wirowanie, poczucie niestabilności), czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.