Nawracające zawroty głowy i zaburzenia hormonalne

Dobry wieczór, Mam 28 lat i od 5 lat nękają mnie nawracające zawroty głowy. Zacznę może od tego, że od 6 miesięcy leczę moje zaburzenia hormonalne. Wykryto u mnie hipeprolaktynemie PRL = 53,2 ng/ml, PCO, insulinooporność HOMA IR =2,24, niedoczynność tarczycy TSH -4,6 ulU/ml przy FT3-2,76 pg/ml, FT4= 0,96 ng/dl oraz dislipidemie. Przyjmuję Eutyrox 25 N, Glucophage i Dostinex. Czy zawroty mogą być sprawą hormonów ?

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem. W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka; charakter (wirowanie, poczucie niestabilności), czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.