Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe bóle głowy a nadciśnienie tętnicze

Witam cierpię na przewlekłe bóle głowy boli mnie cały dzień epizod trwa 1/2 tyg. Występuje nadwrażliwość na hałas i ból przy ruszaniu gałkami. Leki przeciwbólowe nie działają czy są to napięciowe bóle głowy czy może związane z nadciśnieniem tętniczym ? Można to stwierdzić po objawach ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

W przypadku bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Bóle głowy diagnozuje się na podstawie dokładnie zebranego wywiadu dotyczącego charakterystyki bólu, czasu trwania, objawów towarzyszących, czynników prowokujących itd... W przypadku pierwotnych bólów głowy badania dodatkowe są prawidłowe.
Podstawą skutecznego leczenia jest prawidłowo postawione rozpoznanie dotyczące rodzaju bólu głowy. Nie w każdym przypadku bólu głowy skuteczne są leki przeciwbólowe.
W niektórych bólach głowy stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe.
Czasem niezbędne jest leczenie profilaktyczne, które ma zapobiegać atakom bólu głowy.
W Pana przypadku ważne jest poszukanie przyczyny nadciśnienia tętniczego. W tym wieku nadciśnienie tętnicze ma inne przyczyny niż w starszym kiedy związane jest np. z procesem miażdżycowym.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy