Co stosować na napięciowe bóle głowy?

Witam. Pani neurolog stwierdziła u mnie napięciowe bóle głowy i przepisała lek aciprex 10 mg (psychotrop). Mam pytanie czy konieczne jest branie tego leku czy nie lepiej by było chodzić regularnie na psychoterapie. Czy pomoże mi zmiana stylu życia? Nie lubie brać leków, tym bardziej psychotropów, tym bardziej że nie mam zbyt uciążliwych bóli. Czy stanie sie coś złego jak zdarzy mi sie od czasu do czasu napić alkoholu np. piwo wieczorem a tabletka rano (wg zaleceń). Pozdrawiam

Jeżeli nie chce Pani brać leków to jak najbardziej konsultacja u psychoterapeuty i ewentualnie podjęcie psychoterapii może być lepszą alternatywą. Jeżeli oprócz bóli głowy nie ma Pani innych dolegliwości to rzeczywiście włączenie leków może być ostateczną alternatywą. Różnie Pacjenci reagują na łączenie leków z alkoholem. Należy być przy tym ostrożnym i raczej unikać takich kombinacji.

Witam Panią
Źródłem napięciowego bólu głowy jest
przede wszystkim stres.
Czasami brak snu lub przemęczenie.
Częstotliwość ataków napięciowego bólu
stale się zwiększa.
Środki farmakologiczne stosuje się raczej
tylko doraźnie,
Zmiana stylu życia oczywiście wskazana.
Najlepsze jednak efekty w leczeniu napięciowego
bólu głowy przynosi odpowiednio dobrana psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Poza tym zdobywa Pani umiejętność
radzenia sobie ze stresem.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie