Ból napięciowy czoła, uszu i potylicy

Witam! mam 23 lata i choruje na ból napięciowy, czoła, uszy i potylicy. Bardzo uciska i boli. Nie mam nerwicy, konsultowałam się z psychiatra, psychologiem itd., wiec nie ma potrzeby brać antydepresantów lub innych środków. A leki przeciwbólowe nie działają skutecznie. Dodam że jestem energiczną osobą, lecz przy wysiłku ucisk się zwiększa. Jak mam to leczyć w takim razie? Proszę o radę.

Witam! Bóle głowy mogą stanowić odrębną jednostkę chorobową lub być objawem innych chorób. W każdym przypadku przewlekłego bólu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Leczenie napięciowego bólu głowy wymaga cierpliwości. Nie ma jednego leku, który pomaga wszystkim pacjentom, leczenie powinno być dobierane indywidualnie (konieczne może być wypróbowanie kilku leków), czasem do leków przeciwbólowych dołącza się leki obniżające napięcie mięśniowe. Należy pamiętać, że najlepsze efekty uzyskuje się przyjmując lek przeciwbólowy jak najszybciej w momencie wystąpienia bólu. Wskazana jest obserwacja czynników, które wywołują ból lub go nasilają, celem ich unikania. Napięciowy ból głowy nie powinien jednak nasilać się pod wpływem wysiłku. Wskazana jest konsultacja neurologiczna celem dalszej diagnostyki i doboru odpowiedniego leczenia.