Dlaczego mam te bóle skroni i głowy?

Witam. Od 7 tyg miewam następujące dolegliwości. Ból głowy, w czole, skroniach, czubek głowy, uczucie ucisku.Ból szczęki, śpię z zaciśniętymi zębami od dłuższego czasu, bo miałam ogromy stres 2 miesiące temu. Po tym czasie zaczęło wszystko się dziać. Boli mnie też kark, i bark... Byłam u neurologa, który po zbadaniu odesłał mnie do psychiatry. Psychiatra powiedział, że mam lęki i dał psychotropy, których nie chcę zażywać. Mam też nerwicę. Zrobiłam badania krwi Morfologia 8 parametrowa, próby wątrobowe, pakiet tarczycowy i usg tarczycy. Wszystko w normie. Bolą mnie też czasem plecy, uczucie pieczenia skóry w miejscu bólu. Co powinnam zrobić? Bardzo się boję.

Witam! Pani opis wskazuje na eskalację zaburzeń nerwicowych, m.in. po przebytym stresie. W takich przypadkach standardowo stosuje się odpowiednio dobraną psychoterapię (jako leczenie przyczynowe) i podaje się leki z grupy SSRI lub SNRI (jako leczenie objawowe). Jeżeli nie chce Pani "psychotropów", to może być sama psychoterapia - prawdopodobnie leczenie potrwa nieco dłużej. W sytuacjach, gdzie mamy go czynienia z bólami neuropatycznymi lub napięciowymi dobre efekty przynosi leczenie Dulsevią (lek z grupy SNRI). Powodzenia W. Łuczkowski.