Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienny ból głowy, kołatania serca i lęk przed wychodzeniem z domu a napięciowe bóle głowy

od ponad roku codzienny bol głowy o różnym nasileniu,i w różnych miejscach glowy.Kołatania serca lęki przed wychodzeniem z domu i przed braniem nowych leków (strach przed skutkami ubocznymi)przez 8 miesiecy bralam pramolan i kolatania prawie ustąpiły ale ból głowy nadal jest badania do tej pory wykonane to morfologia,mocz,ob,prześwietlenie zatok i odcinka szyjnego kręgosłupa(lordoza),wyniki na tarczyce i cukrzyce ok.Czy to mogą byc napięciowe bóle głowy?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

odpowiada specjalista PsychoMedic.pl:

Witam serdecznie,
Po przeczytaniu Pani wiadomości rozumiem jak bardzo te dolegliwości muszą być uciążliwe w codziennym życiu. Dodatkowo są to dolegliwości trwające już bardzo długo, co też może przyczyniać się do osłabienia organizmu i gorszego samopoczucia. Tak jak Pani pytała, bóle głowy mogą być powodem napięcia, które może mieć wiele przyczyn. Czy zastanawiała się Pani nad rozmową z psychologiem. Być może problem ma podłoże psychologiczne. Natomiast jeśli chodzi o leki, są one pomocne tylko w usunięciu objawów nie przyczyn. Może warto przyjrzeć się głębiej Pani dolegliwościom pod kątem właśnie ich źródła. Wspomniała Pani również o lęku jaki odczuwa Pani przed wychodzeniem z domu i braniem leków, myślę że konsultacja ze specjalistą mogłaby pomóc uporać się z tym problemem.

Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego

Psycholog i psychoterapeuta.
0

tak.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy