Jak sobie poradzić z emocjami po śmierci męża?

w grudniu zeszłego roku zostałam wdowa po 27 latach małżenstwa.W styczniu dowiedziałam się że zostałam bez pracy.Po trzech miesiącach podjęłam pracę,ale mam wrażenie ,że sobie nie radzę,z płaczem emocjami.Myślałam ,że czas goi rany ale jest coraz gorzej.Ale boję się psychiatri i leczenia lekami.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
strata bliskiej osoby to bardzo trudny moment w życiu, a śmierć małżonka to jedna z najbardziej bolesnych strat z życiu człowieka.
Okres przeżywania żałoby jest długi i pełen skrajnych uczuć - bólu, strachu, żalu. Nagłe odejście partnera burzy cały dotychczas ułożony świat, który trzeba zbudować na nowo i na nowo nauczyć się żyć. Trzeba na nowo odnaleźć swoją ścieżkę życiową. Temu właśnie służy proces żałoby, który pozwala przejść przez wszystkie etapy straty bliskiej osoby i powrócić do równowagi psychicznej.
Pisze Pani, że ma Pani trudności w pracy i nie może Pani poradzić sobie z emocjami. Być może nie przeszła Pani jeszcze przez proces żałoby. W tym na pewno pomoże Pani psycholog. Na tym etapie na początku zachęcam do udania się na wizytę do psychologa, który szerzej zdiagnozuje sytuację. Leczenie psychiatryczne i farmakoterapia mogą być kolejnym etapem, który może być włączony w proces terapeutyczny, ale nie musi. Pierwszym krokiem, który być może wystarczy, aby wróciła Pani do równowagi psychicznej, jest konsultacja psychologiczna i podjęcie terapii.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com