Jak radzić sobie z zaburzeniami nastroju?

Mam 20 lat. Odkąd pamiętam miewam huśtawki nastrojów. Łatwo ulegam emocjom- latwo się denerwuje, ale też łatwo mnie zachwycić. Nie umiem opanowywac tych emocji przy moich bliskich, tak by były bardziej wyważone. Wiąże się to z częstym, a nawet bardzo czestym płaczem. Czasami bo coś mnie denerwuje, oglądam bajkę z rodzeństwem, z bezradnosci, radosci, zmartwień, przez najdrobniensza kłótnie, a czasem nawet bez powodu - potrawie zacząć myśleć o życiu, albo po prostu zapatrzec się, zrobi mi się smutno i zacznę płakać. Dzieciństwo wspominam dobrze, mimo że pamiętam siebie jako osobę smutną. Na codzień jestem duszą towarzystwa, dużo się śmieje, jestem szczęśliwa, pomimo wielu kompleksów. Ten placz doprowadza mnie do szału, czy da się jakoś pracować nad ustabilizowaniem tych emocji? Błagam o pomoc, bo mnie to wykańcza. Jak wpadam w płacz ze złości lub po kłótni to ogarnia mnie straszne uczucie beznadziei

Dzień dobry,
Doradzałabym psychoterapię u psychologa psychoterapeuty jako metodę pracy nad nadmierną emocjonalnością. Niestety na Pani pytanie nie można udzielić jednorazowej porady, gdyż problem wymaga terapii i analizy poszczególnych sytuacji w których ma miejsce płacz i dochodzi do nagłej zmiany nastroju. Mam nadzieję, że uda się Pani do specjalisty i wszystko zacznie się zmieniać.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/