Zmęczenie, osłabienie i zawroty głowy oraz krwawienia z nosa

Od paru dni źle się czuję. Jestem zmęczona, osłabiona, mam zawroty głowy, a do tego dochodzi lekkie krwawienie z nosa. Schudłam 3 kg chociaż się nie odchudzam. Wręcz przeciwnie, ze stresu dość dużo jem i dziwi mnie ten nagły spadek wagi. Przez ten stres jestem ciągle zdenerwowana. Dochodzą wahania nastroju.

Po pierwsze polecam udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania lekarskie w celu wykluczenia somatycznego podłoża Pani dolegliwości.
Po drugie - zalecam zająć się swoim stresem, a raczej metodami przeciwdziałania mu. Bardzo często niekontrolowany stres ma wiele skutków ubocznych - być może takie źródło jest również Pani obecnego stanu. Radzę zatem skorzystać np. z treningów relaksacyjnych (Jacobsona, Schultza), metod oddechowych, ćwiczeń fizycznych, które mają na celu niwelowanie fizycznego napięcia. Jeżeli Pani stres ma bardziej poznawczy charakter (tzn. wynika ze sposobu myślenia nt. siebie i świata) - wskazana byłaby konsultacja psychologiczna, podczas której omówi Pani swoje dotychczasowe doświadczenia i stworzy plan zaradczy. Powodzenia!

Witam,

może warto byłoby zgłosić się do lekarza podstawowej opieki, porozmawiać z nim o dolegliwościach które Pani odczuwa.Przypuszczam, że zamartwia się Pani zaobserwowanymi zmianami i być może lęka podjęcia diagnostyki medycznej. Jednak warto uporać się z trudnościami, choćby po to, żeby poczuć spokój. A przyczyną problemów mogą być np. zaburzenia pracy tarczycy, albo zachwiania równowagi hormonalnej.Proszę rozważyć zmierzenie się z tym obciążeniem poprzez podjęcie zdecydowanych kroków pozwalających na diagnostykę. Życzę odwagi i siły!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz