Drżenie rąk podczas sytuacji stresowych

witam zauważyłam u siebie drżenie rąk trwa to około rok ale rece nie drża mi cały czas odczówam to najbardziej jak jestem poddenerwowana gdy się stresuje gdy musze zalatwic ważna sprawe pod wpływem jakiegoś podniecenia wtedy czuje ze rece mi drża jestem dość nerwowa osoba no szybko można mnie z równowagi wyprowadzec

Podobne objawy mogą być sygnałem przemęczenia, nieradzenia sobie z emocjami, stresem, nadmiernego lęku przed odrzuceniem społecznym itp. Zachęcam do spotkania z psychologiem i przepracowania emocjonalnych przyczyn objawu.

Drżenie rąk - szczególnie, jak Pani pisze, podczas nerwowej sytuacji - jest objawem stresu. Stres możemy podzielić na somatyczny (czyli pojawiający się w ciele - drżenie, czerwienienie się, bóle itp) oraz poznawczy (styl myślenia i przekonań o świecie oraz danej sytuacji). Do radzenia sobie z nimi można stosować różnorodne metody nastawione właśnie na ciało, bądź na umysł, bądź na obie te sfery. W Pani wypadku polecam metody nastawione na rozluźnienie ciała, czyli np. Trening relaksacyjny Jacobsona, trening relaksacyjny Schultza, relaksacyjne metody oddechowe, a także wszelkiego rodzaju inne aktywności pozwalajAce na pozbycie się fizjologicznego napięcia tj. sport, praca z ciałem, joga itp.
Jezeli objawy po zastosowaniu powyzszych metod nie ustąpią polecam zgłosić się na konsultację psychologiczną, gdyż być może problem jest nieco "głębszy" i należy go przepracować ze specjalistą. Powodzenia!