Jak poradzić sobie z drżeniem rąk w sytuacjach stresowych?

Mam 25 lat, odkąd pamiętam trzęsą mi się dlonie pod wpływem stresu lecz od 2 lat jest to na tyle silne że nie jestem w stanie nalać zupy bądź cokolwiek zjeść, czasem nawet ciezko nakarmic mi dziecko. Wystarczy spotkanie z rodziną, ze znajomymi aby ręce zaczęły drzec. Nie czuje się zestresowana spotkaniem, wystarczy myśl że będą się trzasc i mam. Nie umiem nad.tym zapanować. Leki na uspokojenie jakby tylko to wzmazaja. Zdarza mi się to coraz częściej i bardziej. Dodam że kiedy pije alkohol to po szklance piwa z 10 minut ręce mnie bolą i dretwieja. Nie wiem do jakiego lekarza udać się z.tym problemem. A już nie mogę tego znieść, jest coraz.gorzej.

Witam Panią,

Drżenie rąk to zaburzenie, które najczęściej występuje

w stresujących sytuacjach.

Przyczyną mogą być też zaburzenia nerwicowe.

Najczęściej drżenie rąk pojawia się wtedy, gdy w obecności

innych osób chcemy użyć rąk.

Największy problem stanowi wykonywanie precyzyjnych

ruchów dłoni, np. pisanie, obsługa urządzeń, posługiwanie się

sztućcami, układanie drobnych przedmiotów i inne

czynności manualne czy manipulacyjne.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę

Pani problemu, dotrzeć do przyczyny drżenia Pani rąk

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Jeżeli doświadczane objawy są na tyle silne,

że utrudniają Pani funkcjonowanie, to zachęcam

do podjęcia terapii psychologicznej.

Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,

wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem

i pozbyć się dokuczliwego drżenia rąk,

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu aby ustalić dalsze kroki. Może Pan również skorzystać z pomocy lekarza psychiatry.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka