Jak radzić sobie z fobią społeczną i drżeniem rąk w sytuacjach stresowych

witam, od dłuższego czasu mam problem na tle psychicznym, a mianowicie, drżenie rąk w sytuacjach stresowych, ciężko jest mi wypić zupę w miejscu publicznym, czy kieliszek wódki na imprezie okolicznościowej już nie mówiąc o polewaniu, wiadomo po wypiciu problem ustępuję, mimo to pijam tak raz na dwa tygodnie. Do tego jeszcze problem z wysikaniem się w pisuarze przy obecności innych, dlatego wolę zamykać się w czterech ścianach przy spokoju. Miewam także napady gorąca zaraz cała twarz mokra nawet gdy jest w pomieszczeniu chłodno. Na imprezach zaraz plecy całe mokre przed tańcami itd. Dobrze to ukrywam jest to w miarę znośne, ale chciałbym żeby moje życie wyglądało lepiej i żyło się łatwiej. Pewnie to coś w stylu fobii społecznej, ale czuję, że tylko jakieś leki mogą mi pomóc, gdyż próbowałem się po prostu normalnie uspokajać ale za każdym razem te ataki paniki i nie mogę tego opanować. Miałem badania psychiczne i psychiatryczne do pracy, wszystko udało mi się jakoś przejść pozytywnie, ale wiem, że nie jestem zupełnie zdrowy. Nie mam problemów z towarzystwem z reguły większość mnie lubi i szanuje mimo to nie wiem czym się tak mój organizm stresuje. Sport uprawiam regularnie i nie mam niskiej samoopini o sobie, mimo to psychika nie wytrzymuje. Dodam, że chciałbym podjąć leczenie, żeby nie mieć już tych problemów, ale żeby to leczenie nie ingerowało w moją pracę, po prostu terapia prywatna czy coś takiego. Pozdrawiam, liczę na odzew specjalisty który/a pomoże mi normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem dalej, może troszkę zdrowszym :)

Witam Pana,
Drżenie rąk to zaburzenie, które najczęściej występuje
w stresujących sytuacjach.
Przyczyną mogą być też zaburzenia lękowe i fobia społeczna.
Najczęściej drżenie rąk pojawia się wtedy, gdy w obecności
innych osób chcemy użyć rąk.
Największy problem stanowi wykonywanie precyzyjnych
ruchów dłoni, np. pisanie, obsługa urządzeń, posługiwanie się
sztućcami, układanie drobnych przedmiotów i inne
czynności manualne czy manipulacyjne.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny drżenia Pana rąk
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i wypracować umiejętności radzenia sobie
z emocjami, ze stresem, dzięki czemu wyeliminowane
zostanie również drżenie rąk.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
lub podjąć ze mną współpracę, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Dyskrecja gwarantowana.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl