Jakie leki zastosować na problem trzęsących się dłoni?

Witam. Mam problem z trzęsącymi się rękami w stresie, zwłaszcza w sytuacjach oficjalnych. Jakie leki mogę na to zastosować.

Witam,

objawy, które Pan opisuje mogą być spowodowane fobią społeczną - jest to problem o podłożu psychogennym, w związku z tym, wymaga leczenia metodą psychoterapii. Zalecana jest konsultacja u psychoterapeuty pracującego w paradygmacie poznawczo-behawioralna.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana bardziej do pracy terapeutycznej z psychologiem, celem dotarcia do przyczyny Pana symptomu.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.maddej@gmail.com

Witam Pana
Drżenie rąk to zaburzenie, które najczęściej występuje
w stresujących sytuacjach.
Przyczyną mogą być też zaburzenia lękowe, nerwica.
Najczęściej drżenie rąk pojawia się wtedy, gdy w obecności
innych osób chcemy użyć rąk.
Największy problem stanowi wykonywanie precyzyjnych
ruchów dłoni, np. pisanie, obsługa urządzeń, posługiwanie się
sztućcami, układanie drobnych przedmiotów i inne
czynności manualne czy manipulacyjne.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do przyczyny drżenia Pana rąk
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Jeżeli doświadczane objawy są na tyle silne,
że utrudniają Panu funkcjonowanie, to zachęcam
do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną i i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam.
Opisuje Pan pewne zachowania, które są źródłem silnego dyskomfortu. Permanentny stres może zakłócać funkcjonowanie układu nerwowego i ma negatywny wpływ na psychikę, a jego objawy możemy zaobserwować w naszym ciele, np. drżące ręce. Spotkanie z psychoterapeutą może być właśnie czasem dla Pana, aby wyciszyć swoje emocje, poznać ich źródło.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl