Zaburzenia odżywiania po rozstaniu z chłopakiem

To może zabrzmieć banalnie, ale chłopak zerwał ze mną mówiąc, że potrzebuje czasu i od tamtego momentu nie potrafię normalnie jeść, tak jakby jedzenie mnie odrzuca. Jego uczucia są mieszane, gdyż powiedział mi, że sam nie wie czy chce przerwy czy końca, ale że mnie kocha.. Co to może oznaczać? Co do jedzenia to dodam iż to trwa już tydzień... Próbuję jeść na siłę, ale nie potrafię, a nie chciałabym mieć anoreksji albo bulimii.

Przeżywania rozstania i trudnych emocji może objawiać się różnie, w tym spadkiem apetytu i łaknienia. Warto poszukać wsparcia wśród bliskich, przeżyć i odpuścić trudne emocje, a także poszukać wypełnienia pustki (także tej czasowej) wcześniej wypełnianej przez czas spędzany z chłopakiem. Jeśli Pani stan będzie trwał lub się nasilał warto skonsultować się psychologiem, który określi stopień zaburzeń i doradzi najlepsza metodę poradzenia sobie.

Witam, wygląda na to, że bardzo przeżywa Pani rozstanie z chłopakiem, wiele osób reaguje na trudne sytuacje spadkiem łaknienia. Zapewne w ogóle nic się Pani nie chce, również jeść. Taki stan psychiczny ma charakter depresyjny i może się zdarzyć każdemu po rozstaniu z ważną osobą. Jeżeli będzie się pogłębiał lub trwał ponad 2-3 miesiące proszę udać się do psychoterapeuty i przepracować sobie rozstanie z ukochanym. A może nie będzie to konieczne bo chłopak wróci?Na ten moment sugeruję dać sobie i jemu czas.Pozdrawiam