Rozstanie z chłopakiem i podejrzenie schizofrenii

Dzień dobry. Nie potrafię sobie poradzić z rozstaniem z chłopakiem, z którym byłam 6 lat. Wszystko zaczęło się po 2,5 roku. Zaczął co 6 mies. miewać stany depresyjne, wtedy zmieniał się w całkiem inną osobę i zostawiał mnie. Jednak potem wracał. W ubiegłym roku to się nasiliło, już miałam dosyć ciągłych rozstań i powrotów. Sama już byłam strzępkiem nerwów. Napisał znów smsa, winił mnie za toksyczny związek. Ma podejrzenie schizofrenii, już przestał leczyć się u psychiatry. Nie wiem co robić.

Joanna Duszyńska Psychiatria

Proszę dać sobie trochę czasu mimo że trudno to zaakceptować to w takich sytuacjach najlepsze lekarstwo. Widzi Pani jakie było Pani samopoczucie w ostatnim czasie być może chłopak rzeczywiście jest chory a wtedy jego zachowanie może być wynikiem choroby i nie będzie miał na wiele rzeczy wpływu

Ból po rozstaniu, zwłaszcza po dłuższym związku, może trochę trwać. Potrzebuje Pani czasu, żeby go przeżyć, osób, z którymi może Pani szczerze porozmawiać o tym, co Pani czuje, zajęć, które Pan lubi, w które może się Pani zaangażować.
Związek z osobą cierpiącą na zaburzenia psychiczne jest na ogół dla drugiej osoby trudny, dlatego niektórzy szukają grupy wsparcia lub szukają pomocy w konsultacjach psychologicznych.

Witam, myślę, że rozstanie jest rozsądną opcją. Chorowanie na schizofrenię moim zdaniem nie dyskwalifikuje nikogo jako wrażliwego i empatycznego partnera, ale zaniechanie leczenia przy tak poważnej chorobie to już bardzo poważny problem. Jeżeli trudno Pani poradzić sobie ze swoimi emocjami związanymi z rozstaniem - rozważyłbym konsultację u psychoterapeuty. Pozdrawiam