Problemy w kontaktach pomiędzy partnerami

moja żona zwierza się z naszych prywatnych spraw swojej siostrze , wiem że jej siostra uważa że nie powinniśmy być razem bo uważa że moja żona zasługuje na kogoś lepszego ode mnie , odkąd dowiedziałem się o tym że o wszystkim jej mówi nie umiem z żoną rozmawiać o swoich problemach bo mam wrażenie że zwierzam się nie tylko żonie ale i jej siostrze , co zrobić by żona przestała się zwierzać siostrze aj bym mógł dzielić się moimi problemami i uczuciami bez obaw że ktokolwiek się o nich dowie

nie mowic....i zajac sie soba... za malo danych by odpowidziec.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Zachęcam do szczerej rozmowy, w której powie Pan, co Pan czuje w tej sytuacji, jakie są Pana oczekiwania, a także zapyta Pan czego zona oczekuje i potrzebuje. To da szanse na odbudowanie lojalności i bliskości w relacji. Jeśli trudno to zrobić samemu- warto skorzystać z pomocy psychologa par i małżeństw.

Warto, by zastanowił się Pan jakie ma dla Pana znaczenie, że żona rozmawia z siostrą o różnych sprawach, jak się Pan w związku z tym czuje. Spokojna, szczera rozmowa po tych przemyśleniach może odnieść wielki sukces. Kiedy powie Pan bez negatywnych emocji, złości i w atmosferze krzyku o swoich odczuciach, np. "Źle się czuję z tym, że rozmawiacie z siostrą o naszych sprawach. Ja jestem Twoim mężem, ze mną rozmawiaj o naszych sprawach. Jeśli mamy jakieś trudności, to poradzimy sobie z nimi razem." Uspokoić żonę, że nie ma Pan pretensji do niej, ale że wszystko Pan przemyślał i prosi żonę, by sprawy dotyczące małżeństwa omawiała z Panem, bo jest z tym Panu źle, a zależy Panu na żonie.
Jeśli taka szczera rozmowa nie pomoże, warto zgłosić się do psychoterapeuty pracującego z parami.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,
proponuję zaproponować żonie szczerą rozmowę i powiedzieć o wszystkim co Pan czuje, o zniechęceniu do rozmowy z żoną z obawy, że nie zostanie to między Wami. Proszę zastanowić się również nad konsultacją u psychologa, psychoterapeuty małżeństw, w celu konsultacji lub podjęcia psychoterapii, jeśli będzie ona wymagana.

Pozdrawiam
Monika Wiatr
psycholog, psychoterapeuta