Żona nie chce się ze mną kochać - jak z nią porozmawiać?

Witam, mam problem, żona nie chce się ze mną kochać. Tak jest już 2 lata, a nawet jak to zrobimy to twierdzi, ze się do tego zmusza. Przez dwa lata kombinowałem ze wszystkim. Wiem też nie jestem ideałem, bo ją okłamuję w sprawach finansowych, bo ona nie pracuje. Wynika to z tego, że nie chcę, żeby się martwiła. A inna sprawa, że ciężko mi samemu utrzymać rodzinę. Od 2 lat nie poczułem od niej żadnego uczucia. Nawet teraz jak się pytam, czy chcę być ze mną - odpowiada nie wiem. Po prostu nie mam już siły, co mam zrobić, bo nie chcę jej zdradzić.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Myślę, że potrzebna jest przede wszystkim szczera rozmowa.

Musi Pan zdobyć się na odwagę i próbować porozmawiać z żoną.

Współżycie w małżeństwie jest sferą bardzo ważną.
W wielu małżeństwach pojawiają się kłopoty.
Pan jest silnym mężczyzną i zamiast uciekać w zdradę chce Pan rozwiązać problem co jest dobrym znakiem.

Często brak czułości jest odzwierciedleniem problemów zlokalizowanych gdzieś indziej.

Uważam, że powinien Pan powiedzieć żonie o swoich uczuciach, o swoich potrzebach.
Myślę, że to również skłoni żonę aby otworzyć się i wyrazić swoje emocje.

Warto jest zwrócić uwagę jak żona widzi Wasze relacje, czego oczekuje, czego jej brakuje.
Bardzo często podczas rozmowy pojawiają się elementy niezgody.
Wtedy ważne jest aby je wspólnie rozwiązać i starać się dojść do porozumienia.

Jeżeli jednak nie uda się Panu samemu skłonić partnerki do rozmowy wtedy warto udać się po pomoc do specjalisty, najlepiej seksuologa, który pomoże Panu rozwiązać problem.

Pozdrawiam!