Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak uratować związek z żoną?

witam mam taki problem moja zona znalazla w moim telefonie sms-y od innej dziewczyny i bardzo chce aby nasz zwiazek nadal trwal i czy mam jakies szanse aby wszystko bylo tak jak kiedys.zrozumie zona mnie ze zle zrobilem i czy mi wybaczy?a malzenstwem jestesmy nie caly 1 rok a mi na zwiazku bardzo zalezy.prosze o pomoc szybko
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Rokowanie w depresji

 ElĹźbieta Iwaszkiewicz
ElĹźbieta Iwaszkiewicz Psycholog

Zaufanie w małżenstwie, ale też i w innych związkach międzyludzkich jest bardzo ważne. Żona sprawdzając panu telefon daje sygnał, że tegoż zaufania brak.
Istotna jest szczera rozmowa między wami. Okreslenie priorytetów w waszym małżeństwie oraz budowanie zaufania do siebie.
Pozdrawiam

Witam Pana. Dość oględnie opisuje Pan sytuację. To Pan powinien uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie - Czy doszło z Pana strony do zdrady? Ważne w tych okolicznościach będzie wzięcie odpowiedzialności za swoje zachowanie. Czytając to co Pan napisał odnoszę wrażenie, że wszystko jest teraz w rękach Pana żony. Tymczasem sms znalazł się w Pana telefonie. Jesteście Państwo rok po ślubie. To z pewnością jest czas w którym nadal można mówić oo budowaniu związku i inwestowaniu w niego emocjonalnie. Jeśli jest Pan na to gotowy proszę to okazywać żonie. Takie jednak sytuacje (nie znam wielu szczegółów Państwa sytuacji) mogą prowadzić do poważnego kryzysu i jeśli razem Będziecie chcieli ratować Wasz związek warto wtedy pomyśleć o spotkaniu z psychologiem, który jest obiektywny i może być pomocny. Pozdrawiam Pana.

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Smsy od innej kobiety to poważne naruszenie zaufania w związku. Myślę, że ważniejsze jest nie to, czy żona pana zrozumie, tylko czy pan zrozumie samego siebie: do czego panu potrzebny kontakt z inną kobietą, co spowodowało, że go pan nawiązał i jak potrzeby (emocjonalne i inne) zaspokajać w ramach małżeństwa. Konieczna będzie też szczera rozmowa z żoną, ale trzeba liczyć się z tym, że odbudowanie zaufania jest trudne i może długo potrwać.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy