Jak opanować zazdrość i uratować małżeństwo?

Witam.. mam na imię Krystian moja zona chce odejść ode mnie bo jestem zbyt zazdrosny onia, przez to zazdrość nie pracuje i wstyd się przyznać ale jestem jej utrzymankiem... co mam robić?

Witam Pana. Pana krótki post wskazuje, że w Pana małżeństwie może być zaburzona równowaga. Czynnikiem, który może na to wskazywać jest Pana zazdrość. Ona narusza zaufanie, które jest częścią poczucia bezpieczeństwa. Drugim czynnikiem jest bycie na utrzymaniu żony. Podejrzewam, że przynajmniej Pan może się z tym czuć niekomfortowo. W Krośnie działa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Proszę skorzystać tam z bezpośredniego kontaktu ze specjalistami. Mam nadzieję, że otrzyma Pan tam pomoc. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Panu,

Nie ma prostego rozwiązania - bez pewnego Pana wysiłku.

Zachęcam Pana do zadbania o samego siebie, poprzez podjęcie rozmowy i terapii z psychologiem.
O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu, trzeba poczekać)

Życzę Panu wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana.
Pisze Pan o zazdrości i o tym, że nie pozwala ona na podjęcie przez Pana pracy.
Czy to oznacza, że ma Pan potrzebę stałego kontrolowania żony? Nie ufa jej Pan ?
Niemożliwe jest danie Panu jakiejś prostej rady. Powinien się Pan udać po pomoc do psychoterapeuty i porozmawiać o tym, co się dzieje w Waszym małżeństwie, o swojej zazdrości.

Może Pan poszukać pomocy w Poradniach Zdrowia Psychicznego, gdzie pomoc jest świadczona bezpłatnie lub w prywatnych gabinetach.

Pozdrawiam.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl