Jak radzić sobie z brakiem zaufania do żony?

Witam mam 32 lata w związku małżeńskim jestem 10 lat od pewnego czasu obwiniam swoją żonę o to że mnie zdradza i mam brak zaufania do niej.Żona mnie zapewnia że nic takiego nie robi. W taki sposób prowokuje z Nią o to samo kłótnie . W tej sprawie proszę o pomoc.

Witam Pana. Pana skrótowy opis i brak kontaktu bezpośredniego powodują, że mogę operować hipotezami. Skoro nie ma Pan do tej pory podstaw by podejrzewać żonę o zdradę (dodatkowo ona Pana zapewnia, że nic takiego nie wystąpiło) to wyłącznie ten temat staje się dla Pana pretekstem do kłótni i niszczy Pana związek. Czasem tego typu podejrzenia niewierności pojawiają się u osób nadużywających alkoholu (nie wiem jak to jest u Pana). Z pewnością jak najszybciej powinien Pan zgłosić się do specjalisty w kontakcie bezpośrednim. Im szybciej Pan to zrobi tym większa szansa na uratowanie Pana małżeństwa. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam.
Pisze Pan o odczuwanej zazdrości mając świadomość, że nie ma do niej podstaw (realnie).
Czasem zazdrość bywa wynikiem różnych nieświadomych lęków np. przed opuszczeniem lub niskiej samooceny.
Nie wiem jak jest w Pana przypadku, być może powody odczuwanej przez Pana zazdrości są jeszcze inne.
Gorąco namawiam, do poszukania odpowiedzi na to pytanie z pomocą psychoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę Panu zrozumienia i rozwiązania problemu.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska