Czy problemy ze snem mogą oznaczać nerwicę?

Czy to Nerwica? Od roku czasu borykam sie z pewnym problemem. A wiec prowadziłem tryb życia typowo imprezowy póki nie poznałem obecnej dziewczyny. Zwiazek i to jeszcze na odległość wiec wiadome co sie z tym łączy "stres"w tamte wakacje pierw miałem problemy z zasypianiem i lekkie dusznosci lecz z czasem przerodziło sie to w koszmar.Codzienne dziwne samopoczucie, wrazenie bycioa ciezko chorym i wmawianie sobie chorób. Mam wrazenie derealizacji. Jak wypije Alkohol 0 objawów.Czy to objawy Nerwicy?

Witam Pana. Przede wszystkim chcę Panu odpowiedzieć, że precyzyjna diagnoza przez internet jest niemożliwa. Opisane przez Pana objawy z pewnością świadczą o rozregulowanym układzie nerwowym. Precyzyjne rozpoznanie źródła tego rozregulowania wymaga kontaktu bezpośredniego ze specjalistą. Może być to wpływ silnego stresu, ale też równie prawdopodobną hipotezą jest wpływ alkoholu na Pana organizm. Proszę zgłosić się do doświadczonego psychologa. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam.
Pisze Pan, że jeszcze rok temu prowadził imprezowy tryb życia. Mogę się domyślać, że wpisany weń był alkohol, a może też inne używki?
Zmienił Pan tryb życia, ale niestety nie wiem, co to konkretnie znaczy.
Jest Pan aktualnie w związku " na odległość". Co to dla Pana oznacza? Jak ważna jest ta dziewczyna dla Pana? Czy ma Pan jakieś obawy, lęki związane z tą relacją?
Niestety, mam więcej pytań wokół Pana niż odpowiedzi i myślę, że warto aby poszukał Pan na nie odpowiedzi wraz z psychoterapeutą w realnym świecie.
Tylko dzięki lepszemu poznaniu Pana i przyjrzeniu się Pana życiu możliwe jest poszukanie przyczyn tego, czego Pan doświadcza i praca nad pozytywnymi zmianami.

Pozdrawiam i życzę odzyskania spokoju.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska