Jak leczyć derealizację i depersonalizację?

Witam! Od ponad roku mam objawy derealizacji-depersonalizacji. Czytałem o tym w internecie lecz żadne porady mi nie pomagają, powoli trace nadzieje że kiedykolwiek z tego wyjdę. Mam też częste bóle głowy oraz każdego dnia odczuwam smutek. Mam również natrętne myśli o śmierci, czasami nawet wyobrażenia własnego pogrzebu,i nie mogę tych myśli powstrzymać.Jestem też bardzo nerwowy, W mojej rodzinie występuje nerwica lękowa. Czy te objawy mogą wskazywać nerwicę?

Witam. Podał Pan tak poważne objawy, że warto byłoby skonsultować je z psychiatrą; samodzielna diagnoza może zaszkodzić. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,

Zachęcam, by wybrał się Pan do psychologa/psychoterapeuty oraz do lekarza psychiatry. Poprzez serwis internetowy diagnoza nie jest możliwa. Kilka wizyt pozwoli bliżej zrozumieć objawy, ich historię, nasilenie, możliwe przyczyny, nazwać problem oraz ustalić jakiego rodzaju pomoc będzie najbardziej odpowiednia dla Pana. Jeśli chodzi o to, że porady zaczerpnięte w internecie nie pomagają - czasem tak dzieje się wtedy i u takich osób, które potrzebują profesjonalnej pomocy.
Po pomoc może się Pan zgłosić np. do Poradni Zdrowia Psychicznego lub do prywatnych gabinetów.
Powodzenia i odwagi na drodze do zdrowia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Pana
Derealizacja i depersonalizacja są zaburzeniami
psychicznymi i nie można ich samemu diagnozować
ani leczyć za pomocą internetowych porad.
W leczeniu tego typu zaburzeń stosuje się
farmakoterapię i/lub psychoterapię.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem
został prawidłowo zdiagnozowany, dlatego należy
skonsultować problem z psychiatrą.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę zwrócić się do lekarza psychiatry, aby móc precyzyjnie postawić diagnozę potrzebna jest dłuższa rozmowa ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. Jeśli samodzielnie próbuje Pan się uporać ze swoimi objawami i dolegliwościami to przede wszystkim polecam Panu kontakt ze specjalistami. Przy pomocy internetu i na własną rękę nie uzyska Pan precyzyjnej diagnozy. Tylko w kontakcie bezpośrednim z lekarzem psychiatrą możliwa jest diagnoza. Ona z kolei pozwoli na właściwą adekwatną do diagnozy pomoc. Być może lekarz skieruje Pana do właściwego psychologa, ale zacząć trzeba od diagnozy w kontakcie bezpośrednim. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam.
Szanowny Panie,
przede wszystkim namawiam do "nie szukania" i diagnozowania sobie zaburzeń psychicznych samodzielnie z wykorzystaniem internetu.
Zamiast tego gorąco namawiam Pana do kontaktu z psychoterapeutą w świecie realnym. Z jego pomocą będzie mógł Pan poszukać źródeł swoich problemów i pracować nad pozytywnymi zmianami w swoim życiu.
Pozdrawiam i życzę odzyskania spokoju i szczęścia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska