Jak poradzić sobie z nerwicą lekową i rozstaniem?

Witam zacznę od tego iż choruje na nerwice lekowa i depresje lecze się na nie .W między za czasie zaszlam w ciążę z chłopakiem który mnie zostawił poronilam ta ciążę po poronieniu zaczelam bardzo tęsknić za tym chlopakiem ale on ma inną już i WGL czuje się okropnie ciągle płacze nie mogę sobie poradzić z tym boję się samotności chyba dlatego tak to przeżywam jest mi strasznie ciężko? Nie mam się czym zająć nie pracuje że względu na nerwice lekowa i napady paniki czuje się jak wrak człowieka

Dzień Dobry Pani,

Wskazany byłby dla Pani jak najszybsze wsparcie i praca terapeutyczna
z psychologiem, w ramach NFZ-tu (o skierowanie na psychoterapię, proszę poprosić lekarza prowadzącego Panią).

Życzę Pani pomyślności i powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią.

Jak rozumumiem stosuje Pani leki, które mają obniżyć objawy nerwicy i depresji.
Musi Pani wiedzieć, że leki są sposobem na zredukowanie objawów somatycznych, jednak sposobem na rozwiązanie Pani problemów jest zrozumienie, skąd się one wzięły, jakie są przyczyny odczuwanych przez Panią stanów? Co wydarzyło sięw Pani życiu, że doświadcza Pani lęku, obniżonego nastroju?

Pisze Pani o rozstaniu z chłopakiem, utraconej ciąży, olbrzymim poczuciu samotności.

Gorąco namawiam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty, który wesprze Panią w tym trudnym momencie i pomoże w zrozumieniu trudności, Pani wewnętrznego nieszczęścia, które doprowadziły do nerwicy i depresji. Pomoże Pani dokonać pozytywnych zmian w sposobie postrzegania, odczuwania siebie i świata.

Specjalisty może Pani poszukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub fundacjach prowadzących psychoterapię (niestety, nie wiem gdzie Pani mieszka i nie potrafię wskazać konkretnych miejsc) bezpłatnie lub w prywatnym gabinecie.

Proszę nie zostawać samotnie ze swoim problemem i skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę uzyskania spokoju i radości życia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska