Jak pomóc bardzo wrażliwemu chłopakowi?

Mój chłopak jest bardzo wrażliwy, czuje się niedoceniony przez rodziców, mówi, że nigdy nie miał od nich wsparcia, za to oni zawsze faworyzowali jego starszą siostrę. Gdy rzuciła go dziewczyna 3 lata temu miał myśli samobójcze, był załamany. Staram się go wspierać i z nim rozmawiać, ale on twierdzi, że nikomu na nim nie zależy i dołuje się każdym małym niepowodzeniem. Podobno czuje się również bardzo samotny. Nie wiem jak mogę mu pomóc, on rozmawiał z rodzicami wiele razy, ale bez skutku.

Witam,
proponuję, aby Pani jak najczęściej zabierała go na spacery i okazywała mu dużo zainteresowania i troski.
Poza tym uważam, że Pani chłopakowi potrzebne byłyby spotkania z psychologiem w celu naprawienia swojego poczucia własnej wartości.
Pozdrawiam

Witam.
Z tego co Pani pisze, domyślam się, że Pani chłopak ma niską samoocenę. Prawdopodobnie wpłynął na to fakt, jak był traktowany przez rodziców.
Myślę, że w zrozumieniu tego mechanizmu, zmiany myślenia na własny temat może mu pomóc tylko psychoterapia, do której może go Pani zachęcić, natomiast to on ostatecznie musi podjąć decyzje o jej rozpoczęciu.

Zachęcam do przeczytania mojego krótkiego tekstu na stronie facebookowej www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl