Czy nadmierna senność może być objawem depresji?

Czy jezeli osoba spi caly dzien,smieje sie do siebie,potrafi stac w jednej pozycji inw jednym miejscu przez dluzszy czas -to czy to jest depresja?

Witam.
Szanowna Pani, trudno jest na podstawie takich zachowań diagnozować cokolwiek. Niemożliwym jest też stawianie diagnoz drogą e-mailową.
Senność jest jednym z objawów depresji, lecz dopiero współwystępując z innymi objawami przez okres minimum 2 tygodni pozwala na zdiagnozowanie choroby.
Sugeruję wizytę u psychoterapeuty lub psychiatry, który po szerszym wywiadzie będą mogli zrobić rozpoznanie i zaproponować Pani właściwą formę pomocy.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/