Brak zadowolenia ze swojego małżeństwa

Moja żona ciągle ma swoje humory nic jej nie pasuje , Jak wracam z pracy a mam inną prace w domu to jest zła. Ciągle chciała by pieniądze nie da się jej przetłumaczyć że nie mam. Trzy razy w tygodniu potrafi jechać do Rodziców swoich . Zajmuje się tylko naszym synem 2 letnim nie gotuje mało kiedy sprząta. Proszę o odpowiedz co mam zrobić mam dosyć takiego małżenstwa nie mam kiedy odpocząć ciągle muszę jej ustępować.

Witam. Porozmawiać, wzajemnie usłyszeć o swoich oczekiwaniach, spróbować razem znaleźć kompromisy. Mozna też razem udać się na spotkanie z psychologiem bądź psychoterapeutą.
Magdalena Brabec

Bez rozmowy się nie obejdzie. Być może bez wielu rozmów. Mam na myśli szczerą, spokojną rozmowę nt. wzajemnych potrzeb, oczekiwań- nie obrzucanie się pretensjami. Pomocne może być spotkanie z psychologiem celem rozważenia podjęcia terapii małżeńskiej. Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna

Warto, żeby Pan rozmawiał z żona o swoich potrzebach, oczekiwaniach, pytał ją o to samo. By Państwo razem wypracowywali zasady wspólnego życia, interesowali się sobą nawzajem, okazywali emocje. Dyskusja jest często droga do stworzenia nowego porządku, który będzie bliższy oczekiwaniom obydwu stron. Jeśli nie mówimy partnerowi co czujemy, czego od niego oczekujemy, zmniejszamy swoje szanse, na to, że to zostanie spełnione. Trudności w komunikacji, domyślanie się zamiast jasnego powiedzenia czego się potrzebuje i oczekuje często rodzi konflikty. Jeśli trudno jest to zrobić samemu warto skorzystać z pomocy psychologa i terapii małżeńskiej lub mediatora, który zajmuje się podobnymi sprawami.

Witam
Z tego co Pan pisze wynika, że jest Pan bardzo zapracowanym człowiekiem. Większość czasu zajmuje Panu zabieganie o zdobycie pieniędzy na utrzymanie rodziny. To na pewno powoduje, że brakuje Panu czasu i siły by rozmawiać ze swoją żoną. Myślę jednak, że tylko dzięki rozmowie z żoną może się Pan dowiedzieć co jest powodem jej niezadowolenia i braku troski o Pana.Będzie Pan też mógł powiedzieć co Pan czuje i co Pana niepokoi w Waszym związku. Będziecie mogli się zastanowić w jaki sposób poprawić Wasze wzajemne relacje. Możecie również rozważyć możliwość skorzystania z pomocy psychologa.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak